• Blog
  • Bródno/Targówek
Karol Gulatowski

Podsumowanie roku

Kilka dni temu zaczęła się kalendarzowa wiosna, więc w wielu domach nastał czas wiosennych porządków. W związku z tym również chcielibyśmy zrobić wirtualne porządki i podsumować ostatni rok w naszej szkole!

Zdecydowanie największą zmianą było otwarcie kolejnego oddziału — tym razem na Białołęce. Wyjście poza Bródno było nie lada wyzwaniem, jednak niezmiernie nam miło, że nasza szkoła rozrasta się i jesteśmy obecni w kolejnej dzielnicy. Razem z oddziałami przy Wyszogrodzkiej i Malborskiej mamy już trzy placówki, gdzie możemy uczyć języków obcych dzieci, młodzież i dorosłych.

Do kilku szkół podstawowych, w których prowadzimy nasze zajęcia, dołączyła również Szkoła Podstawowa nr 298 im. Jana Kasprowicza przy ul. Krakusa. To kolejna szkoła, która nam zaufała i w której możemy prowadzić zajęcia na miejscu, dopasowane do planu lekcji naszych kursantów.

W związku z największą jak do tej pory liczbą kursantów rozrósł się również nasz zespół. Poza lektorami, którzy pracują z nami już od kilku lat, dołączyło do nas wielu nowych nauczycieli. Powiększył się także nasz zespół administracyjny — oprócz Asi, która pracuje na Wyszogrodzkiej, w sekretariacie możecie spotkać Maję i Kasię, które pracują we wszystkich trzech placówkach. Natomiast Kasi, Karola i Mariki w zespole metodycznym dołączyła Martyna, nasza wieloletnia lektorka, a niegdyś także kursantka Pygmaliona.

Coraz większy zespół administracyjny wiązał się z kolejną dużą zmianą — pojawieniem się stanowiska kierownik do spraw administracji i obsługi klienta. Objęła je Kasia, którą mogliście wcześniej spotkać w sekretariacie na Wyszogrodzkiej i Malborskiej. Jej doświadczenie okazało się nieocenione i dziś dba ona o to, żeby wszystkie formalności były dopięte na ostatni guzik.

Zwiększyła się również liczba egzaminatorów Cambridge w Pygmalionie — do Karola dołączyła Marika, która będzie egzaminować dzieci na egzaminach YLE, oraz Ola, która egzaminować będzie również młodzież i dorosłych. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej przygotowywać naszych kursantów do egzaminów, których wysokie wyniki od lat pokazują, że jakość nauczania w naszej szkole stoi na najwyższym poziomie. Szczególnie wyróżniają się wyniki z części ustnej, które potwierdzają, że w Pygmalionie przede wszystkim uczymy mówić.

Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie się wciąż rozrastać, a ten rok przyniesie nam jeszcze więcej pozytywnych zmian. Dziękujemy naszym kursantom za zaufanie, dzięki któremu możemy się dalej prężnie rozwijać, a praca naszego zespołu jest zauważona i doceniona.

O autorze

Karol Gulatowski

Doradca metodyczny ds. poziomów zaawansowanych, egzaminów, dorosłych oraz innych języków. W szkole Pygmalion zajmuje się przede wszystkim grupami na poziomach zaawansowanych, czuwa nad jakością kształcenia pod kątem egzaminów językowych, organizuje egzaminy Cambridge, promuje wykorzystanie technologii na zajęciach oraz sprawuje pieczę nad kursami z języka niemieckiego, hiszpańskiego oraz francuskiego.

Zobacz też