Wakacje – zasłużona przerwa w nauce czy czas na sprawdzenie efektów nauki w praktyce?
Katarzyna Drozdowska

Wakacje – zasłużona przerwa w nauce czy czas na sprawdzenie efektów nauki w praktyce?

Wraz z nadejściem wiosny tak uczniowie jak i lektorzy zaczynają odliczać czas do wakacji. Coraz więcej z Państwa jednak zdaje sobie sprawę ze skutków przerwy w używaniu języka i nie chce, by wakacje były czasem zupełnie pozbawionym kontaktu z językiem.

Rodzinne wakacje zagraniczne to idealna okazja by wykazać się umiejętnościami językowymi, zdobytymi w trakcie roku szkolnego. Zamówienie napoju w barze, jedzenia w restauracji, rozmowa z kierowcą autobusu – okazji na pewno nie zabraknie.

Jednak jeśli nie planują państwo rodzinnego wyjazdu za granicę, a wciąż chcą zadbać o kontakt z językiem swój lub swojego dziecka, szkoła Pygmalion oferuje cały wachlarz innych możliwości.

Starsze nastolatki (13-18 lat) zapraszamy na obóz zagraniczny do Londynu. Dziewięć dni w stolicy Anglii to idealny czas, żeby zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami, które oferuje. Oprowadzać będzie anglojęzyczny przewodnik, a wieczory spędzane z lokalnymi rodzinami będą wspaniałą okazją do poćwiczenia umiejętności prowadzenia „small talku”.

Nieco młodszych kursantów (12-17) zapraszamy na obóz językowy w Jastrzębiej Górze nad Bałtykiem, gdzie atrakcje zapewniać będą native speakerzy języka angielskiego z różnych zakątków świata. Ogromna dawka komunikacji w języku angielskim gwarantowana.

Na obóz językowy dla najmłodszych (8-11) zapraszamy również nad Bałtyk - do Darłówka. Aktywności w języku angielskim będą zapewniać tam polscy opiekunowie. To wspaniały wybór na pierwszy wyjazd bez rodziców.

Jeśli Bałtyk bez rodziców to jeszcze zbyt duże wyzwanie, dzieci w wieku 7-12 lat zapraszamy na półkolonie językowe w Pygmalionie Bródno: cały tydzień atrakcji i opieki w godzinach 8-16:30. Terminy: 4-8 lipca i 1-5 sierpnia.

A co z dorosłymi? Dla Państwa za to szykujemy wakacyjne kursy konwersacyjne, szczegóły tutaj.

O autorze

Katarzyna Drozdowska

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest głównym metodykiem w szkole Pygmalion i od kilku lat szkoli, nadzoruje i inspiruje lektorów.

Zobacz też