Marika Tarczyńska-Arenc

Podsumowanie roku

Kilka dni temu zaczęła się kalendarzowa wiosna, więc w wielu domach nastał czas wiosennych porządków. W związku z tym również chcielibyśmy zrobić wirtualne porządki i podsumować ostatni rok w naszej szkole!

Zdecydowanie największą zmianą było otwarcie kolejnego oddziału — tym razem na Białołęce. Wyjście poza Bródno było nie lada wyzwaniem, jednak niezmiernie nam miło, że nasza szkoła rozrasta się i jesteśmy obecni w kolejnej dzielnicy. Razem z oddziałami przy Wyszogrodzkiej i Malborskiej mamy już trzy placówki, gdzie możemy uczyć języków obcych dzieci, młodzież i dorosłych.

Do kilku szkół podstawowych, w których prowadzimy nasze zajęcia, dołączyła również Szkoła Podstawowa nr 298 im. Jana Kasprowicza przy ul. Krakusa. To kolejna szkoła, która nam zaufała i w której możemy prowadzić zajęcia na miejscu, dopasowane do planu lekcji naszych kursantów.

W związku z największą jak do tej pory liczbą kursantów rozrósł się również nasz zespół. Poza lektorami, którzy pracują z nami już od kilku lat, dołączyło do nas wielu nowych nauczycieli. Powiększył się także nasz zespół administracyjny — oprócz Asi, która pracuje na Wyszogrodzkiej, w sekretariacie możecie spotkać Maję i Kasię, które pracują we wszystkich trzech placówkach. Natomiast Kasi, Karola i Mariki w zespole metodycznym dołączyła Martyna, nasza wieloletnia lektorka, a niegdyś także kursantka Pygmaliona.

Coraz większy zespół administracyjny wiązał się z kolejną dużą zmianą — pojawieniem się stanowiska kierownik do spraw administracji i obsługi klienta. Objęła je Kasia, którą mogliście wcześniej spotkać w sekretariacie na Wyszogrodzkiej i Malborskiej. Jej doświadczenie okazało się nieocenione i dziś dba ona o to, żeby wszystkie formalności były dopięte na ostatni guzik.

Zwiększyła się również liczba egzaminatorów Cambridge w Pygmalionie — do Karola dołączyła Marika, która będzie egzaminować dzieci na egzaminach YLE, oraz Ola, która egzaminować będzie również młodzież i dorosłych. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej przygotowywać naszych kursantów do egzaminów, których wysokie wyniki od lat pokazują, że jakość nauczania w naszej szkole stoi na najwyższym poziomie. Szczególnie wyróżniają się wyniki z części ustnej, które potwierdzają, że w Pygmalionie przede wszystkim uczymy mówić.

Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie się wciąż rozrastać, a ten rok przyniesie nam jeszcze więcej pozytywnych zmian. Dziękujemy naszym kursantom za zaufanie, dzięki któremu możemy się dalej prężnie rozwijać, a praca naszego zespołu jest zauważona i doceniona.

O autorze

Marika Tarczyńska-Arenc

Koordynator ds. metody Teddy Eddie i Savvy Ed. W szkole Pygmalion zajmuje się najmłodszymi grupami, nadzoruje lektorów i czuwa nad jakością lekcji. Oprócz obszaru metodycznego, zajmuje się także organizacją obozów językowych, półkolonii, współpracą ze szkołami i marketingiem.

Zobacz też