Katarzyna Drozdowska

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego nawet w wakacje?

Dzisiaj odpowiemy Wam na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego nawet w wakacje?

Przede wszystkim, zachowujemy ciągłość, co jest równie ważne, co w przypadku np. ćwiczeń fizycznych. Jeśli zrobicie sobie przerwę od siłowni, po powrocie bardziej się zmęczycie i od razu poczujecie zakwasy. Podobnie jest z językiem – bez kontaktu z nim odczujecie trudności np. w przypominaniu sobie słówek, zapominaniu ich znaczenia, pogorszeniu się płynności mówienia.

Szczególnie widoczne jest to w przypadku kursantów powracających do nauki po wakacyjnej przerwie. Pierwsze tygodnie nauki są wtedy poświęcone na ponowne wdrażanie się w tryb nauki zamiast przyswajania nowych informacji.

Co z tym zrobić? Zmień myślenie!

Zamiast myśleć „mam wakacje – zrobię przerwę od nauki”, pomyśl: „mam wakacje, mogę uczyć się intensywniej!”

Jak się zmotywować do nauki na wakacjach?

Ucz się bezinwazyjnie: siedząc w pięknym wakacyjnym otoczeniu, wyszukuj i nazywaj elementy, które Cię otaczają. Skorzystaj ze swojego smartfona z internetem i powtarzaj słówka w telefonie leżąc na leżaku 😊

Dodając zdjęcie na instagram – opisz je po angielsku! Wieczorem obejrzyj film po angielsku, a słuchając muzyki sprawdzaj, czy rozumiesz tekst, a jeśli nie – tłumacz go. Jeśli spędzasz wakacje w Warszawie, zapraszamy na kursy wakacyjne, obozy i półkolonie w języku angielskim.

Pomyśl o języku jak o ogródku – jeśli coś w nim zasiejesz i przestaniesz o niego dbać – zarośnie, zachwaści się. Z nauką języka jest tak samo!

O autorze

Katarzyna Drozdowska

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest głównym metodykiem w szkole Pygmalion i od kilku lat szkoli, nadzoruje i inspiruje lektorów.

Zobacz też