Lekcje INDYWIDUALNE

 

dla kogo lekcje INDYWIDUALNE?

Lekcje grupowe mają wiele zalet, ale niestety nie są one dla każdego. Wśród dzieci i młodzieży najczęstszym powodem wyboru lekcji indywidualnych jest znacznie wyższy bądź niższy poziom w porównaniu do rówieśników, natomiast w przypadku kursantów dorosłych zazwyczaj o wyborze lekcji indywidualnych decydują specyficzne potrzeby (nauka języka branżowego albo przygotowanie do prezentacji).

Jakie zajęcia wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju zajęć jest niezwykle ważny, by lekcje spełniały nasze oczekiwania i dawały satysfakcję. Dlatego tak ważne jest, by poświęcić chwilę na zastanowienie się nad tym, czego potrzebujemy, a w przypadku wątpliwości – skonsultować się z metodykiem. Poniżej najczęściej wybierane typy lekcji indywidualnych wraz z krótkimi opisami.

korepetycje

 Najczęstszym powodem, dla którego dołączenie do grupy nie jest możliwe, są braki w stosunku do rówieśników. Wówczas z pomocą mogą przyjść lekcje indywidualne w formie korepetycji w Pygmalionie na Bródnie i Saskiej Kępie – materiał dostosowywany jest wtedy do ucznia, możliwe jest wspólne przygotowywanie do sprawdzianów i odpowiedzi ustnych oraz pomoc w odrabianiu pracy domowej.

konwersacje

Wiele osób chce na zajęciach głównie mówić i potrzebuje całkowitej uwagi lektora wyłącznie dla siebie. Idealnym rozwiązaniem będą konwersacje w Pygmalionie na Targówku i Saskiej Kępie, na których tematy są dostosowywane do potrzeb i zainteresowań kursanta. Ze względu na ograniczenie innych komponentów lekcji, ten rodzaj zajęć polecany uczniom na wyższym poziomach zaawansowania. 

lekcje z native speakerem

Jeśli nasze umiejętności językowe wymagają jedynie ostatnich szlifów i chcemy popracować głównie nad detalami, a przy tym zależy nam na tym, by dowiedzieć się nieco więcej o różnicach kulturowych i realiach krajów anglojęzycznych, to dobrym wyborem mogą się okazać lekcje z rodzimym użytkownikiem języka. Dzięki temu będziemy mogli również sprawdzić, jak rozumie nas osoba, która nie zna języka polskiego.

Lekcje indywidualne
z metodykiem

W przypadku bardzo konkretnych potrzeb najlepszym rozwiązaniem może okazać się lekcja z metodykiem. Nasz zespół metodyczny składa się z odpowiednio przeszkolonych lektorów z najdłuższym stażem, a każdy z metodyków specjalizuje się w czymś innym, dzięki czemu możemy zapewnić zajęcia dla każdego, nawet najbardziej wymagającego ucznia.

MARIKA

Koordynator metody Teddy Eddie i Savvy Ed, specjalistka od nauczania naszych najmłodszych kursantów, w szczególności z wykorzystaniem elementów CLIL-u.

KASIA

Główna metodyk z wieloletnim stażem, ekspert w nauczaniu dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach z wykorzystaniem metody komunikatywnej.

KAROL

Doradca metodyczny specjalizujący się w wyższych poziomach zaawansowania, przygotowaniu do egzaminów językowych, nauczaniu dorosłych oraz innych języków.

Co nowego na naszym blogu?

Europejski Dzień Języków w PYGMALION na Bródnie

Europejski Dzień Języków w PYGMALION na Bródnie

Serdecznie zapraszamy na Europejski Dzień Języków w szkole przy ul. Wyszogrodzkiej 6, który odbędzie się w najbliższą sobotę (25.09.2021) w godz. 11:30-14:30 🤩 Dla wszystkich dzieci w wieku 7-10 lat przygotowaliśmy gry i zadania językowe, za wykonanie których można...

Dzień Otwarty w szkole przy ul. Malborskiej 1

Dzień Otwarty w szkole przy ul. Malborskiej 1

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty, podczas którego odbędą się lekcje pokazowe dla najmłodszych dzieci w wieku od 2 do 7 roku życia    Dzień otwarty odbędzie się w naszej szkole Języków Obcych PYGMALION, przy ulicy Malborskiej 1, która jest Akredytowanym Centrum...

Przyjdź do nas!

Bródno

13:00-19:00

Targówek-Ratusz

15:30-19:00

Kontakt

Telefon

Bródno: +22 811 83 97

Targówek Ratusz: +48 503 087 570

E-mail

Bródno: brodno@pygmalion.pl

Targówek Ratusz: ratusz@pygmalion.pl

Adres

Bródno:
ul. Wyszogrodzka 6
03-337 Warszawa

Targówek-Ratusz:
ul. Malborska 1
03-286 Warszawa