Kadra Szkoły Językowej


Lektorzy szkoły Pygmalion to z jednej strony zespół wykształconych nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym, z drugiej zaś – grupa pasjonatów, nieustannie rozwijająca się zawodowo i wkładająca całe serce w pracę z kursantami. Kompetencje naszych pracowników poświadczają certyfikaty takie jak CELTA, DELTA, CPE, oraz dyplomy studiów filologicznych. O entuzjazmie do pracy zaświadczyć mogą nasi słuchacze – lekcje w Pygmalionie nie znoszą nudy, monotonii i rutyny!

Nasza kadra zdaje sobie sprawę, że jej rolą – poza rzetelnym przekazaniem wiedzy – jest stworzenie przyjaznej, bezpiecznej i bezstresowej atmosfery, w której każdy z uczniów będzie mógł dać z siebie jak najwięcej, świetnie się przy tym bawiąc. Dynamiczne tempo i dużo poczucia humoru sprawiają, że czas na zajęciach mija szybko i efektywnie.

Dużą wagę przywiązujemy także do pokazywania naszym słuchaczom kultury i tradycji obszarów, których język poznają. Jesteśmy znani z organizacji wystrzałowych imprez z okazji Wielkanocy, Halloween i Bożego Narodzenia. Oferujemy także warsztaty teatralne, które pozwalają połączyć naukę języka z możliwością zaprezentowania swoich aktorskich talentów.

Zespół metodyczny


Jacek Członkowski

Dyrektor

Czym się zajmuję?

Nazywam się Jacek Członkowski i jestem dyrektorem Szkoły PYGMALION na Bródnie. Moja przygoda z Pygmalionem zaczęła się w 1990 roku, kiedy byłem jeszcze uczniem liceum i zapisałem się na kurs angielskiego. Potem jako student pedagogiki i germanistyki zacząłem pracować w sekretariacie szkoły, a po ukończeniu studiów zostałem jej kierownikiem. Swoja karierę zawodową ściśle związałem z edukacją językową i szkoleniami dla nauczycieli. W szkole Pygmalion robiłem prawie wszystko: obsługiwałem klientów, uczyłem języka niemieckiego i angielskiego, byłem dyrektorem administracyjnym oraz metodykiem.

Przez ponad 10 lat byłem prezesem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, gdzie prowadziłem kampanie społeczne i zajmowałem się promocją nauk języków obcych oraz organizowałem szkolenia i konferencje dla nauczycieli. Byłem również założycielem firmy szkoleniowej PASE szkolenia sp. z o.o. oraz współzałożycielem EDUNATION. Udzielałem się społecznie we władzach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL oraz w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Językowych EAQUALS.

Obecnie swoja całą energie poświęcam na rozwój szkoły PYGMALION na Bródnie!

Kadra Katarzyna Drozdowska kursy językowe Warszawa

Katarzyna Drozdowska

Główny metodyk

Czym się zajmuję?

Kadra Karol Gulatowski kursy językowe Warszawa

Karol Gulatowski

Doradca metodyczny ds. poziomów zaawansowanych oraz egzaminów

Czym się zajmuję?

Z Pygmalionem współpracuję już siódmy rok. Jako doradca metodyczny zajmuję się przede wszystkim grupami na poziomach zaawansowanych, czuwam nad jakością kształcenia pod kątem egzaminów językowych, organizuję egzaminy próbne, promuję wykorzystanie technologii na zajęciach oraz sprawuję pieczę nad kursami z języka niemieckiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. Jeśli masz kłopot z bardziej skomplikowanymi zagadnieniami i potrzebujesz pomocy, zastanawiasz się nad zdaniem egzaminu i chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat lub chciałbyś uczyć się kolejnego języka i nie wiesz, który wybrać, serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną! 🙂

Marika Tarczyńska

Koordynator ds. Teddy Eddie

Czym się zajmuję?
Jako koordynator ds. metody Teddy Eddie zajmuję się głównie grupami dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nadzoruję lektorów Teddy Eddie i czuwam nad jakością lekcji prowadzonych tą metodą. Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje dziecko jest gotowe na przygodę z językiem angielskim, chętnie odpowiem na pytania i rozwieję wątpliwości. Pomogę również w wyborze odpowiedniego poziomu kursu w naszej szkole i przeprowadzę rozmowę poziomującą. Oprócz metodycznej strony zajmuję się także organizacją spraw marketingowych, między innymi naszym udziałem podczas wszelkich wydarzeń na Bródnie.

Nasi lektorzy


Kadra Beata Badowska kursy językowe Warszawa

Beata Badowska

język angielski

Więcej o lektorze

Hello everyone; my name is Beata Badowska. I graduated from Toruń University. I’ve been a teacher for several years now, working with kids, teenagers and adults of all levels, both general and business English.Teaching gives me great satisfaction; I believe in every student and their progress, by which I measure my success. All those little steps we take to improve your skills are my biggest reward. I like to think of myself more as a facilitator; the pleasure of seeing my students expanding their knowledge and gaining confidence in a foreign language is something I would never swap for anything else. I try to convince everyone that learning a language can be fun – and a wonderful adventure. I read a lot in my free time, both poetry and fiction. I am also interested in Eastern philosophies. I love foreign travel and music, esp. traditional ethnic music from India, Egypt and Africa (including traditional dance). When abroad, I never come back without a traditional musical instrument typical of the place I have visited. I seem to be particularly sensitive to sound and try to find ways of exploring the phenomenon; not only in music, but also in everyday communication. I am therefore fond of languages, of which English is my favourite 😉 (followed by Portuguese and Dutch, if you ask me). After all, aren’t all languages melodious like music?

Oliwia Bernat

język angielski

Więcej o lektorze

Nazywam się Oliwia Bernat. Miłość do języka angielskiego rozwinęła się we mnie, gdy mieszkałam w Kanadzie i RPA. Aktualnie jestem studentką nauczania języka angielskiego i francuskiego, a wcześniej studiowałam również filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim oraz lektorką w szkole Pygmalion, gdzie uczę angielskiego dzieci oraz młodzież. Prywatnie moim hobby jest jeździectwo konne, fotografia oraz podróże. Nie mogę się doczekać, aby zarazić Państwa pozytywną energią oraz pasją do języka angielskiego. Do zobaczenia w Pygmalionie na Bródnie!

Kadra Jacek Członkowski kursy językowe Warszawa

Jacek Członkowski

język niemiecki i angielski

Więcej o lektorze

W szkole Pygmalion na Bródnie pracuję od ponad 20 lat. Prze kilka lat uczyłem języka niemieckiego, a od 5 lat uczę również języka angielskiego. Mówić po niemiecku nauczyłem się jako dziecko, chodząc do szkoły w Monachium, a gramatyki nauczyłem się dopiero na studiach na Uniwersytecie Warszawskim. Najważniejsze dla mnie w nauczaniu jest zachęcenie uczniów do mówienia i przełamanie bariery językowej. Staram się mówić tylko w języku nauczanym, a polskiego praktycznie nie używam na lekcjach. Na lekcjach bardzo lubię wykorzystywać piosenki i aplikacje takie jak Quizlet, Kahoot czy LyricsTraining.  Lubię być nauczycielem, ale dla odmiany często wcielam się w rolę ucznia i sam uczęszczam na kursy języków obcych – teraz uczę się rosyjskiego.

Kadra Katarzyna Drozdowska kursy językowe Warszawa

Katarzyna Drozdowska

język angielski

Więcej o lektorze

Nazywam się Kasia Drozdowska, w Pygmalionie na Bródnie uczę angielskiego i rosyjskiego oraz jestem głównym metodykiem. Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznych szkoleń i kursów metodycznych. Moi kursanci szybko zaczynają coraz lepiej porozumiewać się w języku obcym, ponieważ tak słownictwo jak i gramatykę ćwiczymy w spersonalizowanych zadaniach skupionych na mówieniu – nie o postaciach z podręcznika, ale o sobie nawzajem. W pracy tak z uczniami jak i z lektorami stawiam na zapewnianie atmosfery sprzyjającej uczeniu się i pozytywne wzmacnianie.

Kadra Karol Gulatowski kursy językowe Warszawa

Karol Gulatowski

język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański

Więcej o lektorze

Nazywam się Karol Gulatowski i studiowałem na Wydziale Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat jestem nauczycielem angielskiego i niemieckiego, a od niedawna uczę również francuskiego i hiszpańskiego. Języki są moją największą pasją, w szczególności zagadnienia dotyczące wymowy, dlatego przychodząc na moje zajęcia, na pewno podszlifujesz swoją wymowę w mgnieniu oka. W szkole “Pygmalion” na Bródnie uczę już siódmy rok i wprost nie mogę się doczekać, aż będę mógł wcielić w życie wszystkie swoje nowe pomysły – stawiam na innowacje na zajęciach oraz staram się włączać zainteresowania moich uczniów w moje lekcje, więc z pewnością nie będziesz się nudzić!

Poza wyżej wymienionymi znam też rosyjski oraz japoński – każdy język traktuję jak zupełnie nowy świat, który chciałbym odkrywać wraz ze swoimi uczniami. Gdy nie uczę (się) języków, najprawdopodobniej śpiewam, gram na pianinie lub gitarze, czytam książkę, gotuję, oglądam jeden z moich ulubionych seriali, gram w gry planszowe lub jestem w podróży.

Do zobaczenia na zajęciach! : )

Ewa Sroczyńska

język angielski i francuski

Więcej o lektorze

Nazywam się Ewa Sroczyńska i mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Swoje umiejętności szlifowałam na Uniwersytecie Warszawskim, studiując nauczanie języka angielskiego oraz pedagogikę małego dziecka z wczesnym nauczaniem języka angielskiego. Dodatkowo prowadzę zajęcia z francuskiego, mojego ukochanego języka. Lubię pracować z osobami w różnym wieku – od maluchów do dorosłych. Na swoich zajęciach staram się mówić wyłącznie w języku docelowym i do tego samego zachęcam moich uczniów. W pracy stawiam przede wszystkim na komunikację oraz personalizację, a każdy kurs dostosowuję do potrzeb i umiejętności słuchaczy. Obecnie interesuję się fonetyką oraz różnicami między angielskim brytyjskim i amerykańskim. W wolnym czasie czytam książki lub oglądam seriale w języku angielskim, jestem także zafascynowana prowadzeniem zdrowego trybu życia. Do zobaczenia w Pygmalionie na Bródnie!

Anna Szypryt

język angielski i włoski

Więcej o lektorze

Jestem italofilką, kawoszką i molem książkowym. Specjalizuję się w literaturze włoskiej, zaczytuję się w fikcji historycznej, a robię to najchętniej, popijając kawę i zajadając się czekoladą. Ostatnie dwa lata spędziłam w USA, gdzie pracowałam, podróżowałam oraz uczyłam się języka i kultury. Gdy nie nauczam, planuję kolejne podróże. Oprócz angielskiego i włoskiego posługuję się płynnie sarkazmem i cytatami filmowymi, zajęcia ze mną będą bogate w odnośniki do popkultury oraz ciekawostki – nie tylko lingwistyczne. Widzimy się na Targówku!

Marika Tarczyńska

język angielski

Więcej o lektorze

Mam na imię Marika. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z wczesnym nauczaniem języka angielskiego oraz magisterskie na kierunku Graduate Programme in Teaching English to Young Learners and CLIL na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyłam praktyki nauczycielskie w wielu szkołach publicznych oraz prywatnych. W Pygmalionie pracuję jako lektor oraz koordynator ds. Metody Teddy Eddie. Moją pasją jest uczenie najmłodszych, ponieważ to z nimi mam na zajęciach najwięcej radości. Ze starszymi grupami chętnie wykorzystuję nowoczesne technologie, które uczniowie bardzo lubią. Na swoich zajęciach stawiam na komunikację, indywidualność, różnorodność, zainteresowania uczniów oraz współpracę. Największą motywacją do pracy są dla mnie uśmiechy na twarzach kursantów, ich zaangażowanie oraz moment „Aha!”, kiedy zrozumieją dane zagadnienie. Zapraszam serdecznie na moje zajęcia! 🙂

Piotr Zambrzycki

język angielski

Więcej o lektorze

Hello. I’m Adam. I joined the team of Pygmalion staff in October 2008. However, I’ve been teaching English for 12 years now. Communicating with other people is something I love doing, so teaching English is an ideal job for me. I get to talk to people about every possible issue. I’m a graduate of Warsaw University, I have a BA degree in teaching English. I’ve also gradated from Lancaster University with an MA in Economy and Society. Do you want to talk to me about social problems or about …. anything. Go ahead! Just do it in …. English of course.