Kadra Szkoły Językowej


Lektorzy szkoły Pygmalion to z jednej strony zespół wykształconych nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym, z drugiej zaś – grupa pasjonatów, nieustannie rozwijająca się zawodowo i wkładająca całe serce w pracę z kursantami. Kompetencje naszych pracowników poświadczają certyfikaty takie jak CELTA, DELTA, CPE, oraz dyplomy studiów filologicznych. O entuzjazmie do pracy zaświadczyć mogą nasi słuchacze – lekcje w Pygmalionie nie znoszą nudy, monotonii i rutyny!

Nasza kadra zdaje sobie sprawę, że jej rolą – poza rzetelnym przekazaniem wiedzy – jest stworzenie przyjaznej, bezpiecznej i bezstresowej atmosfery, w której każdy z uczniów będzie mógł dać z siebie jak najwięcej, świetnie się przy tym bawiąc. Dynamiczne tempo i dużo poczucia humoru sprawiają, że czas na zajęciach mija szybko i efektywnie.

Dużą wagę przywiązujemy także do pokazywania naszym słuchaczom kultury i tradycji obszarów, których język poznają. Jesteśmy znani z organizacji wystrzałowych imprez z okazji Wielkanocy, Halloween i Bożego Narodzenia. Oferujemy także warsztaty teatralne, które pozwalają połączyć naukę języka z możliwością zaprezentowania swoich aktorskich talentów.

Zespół metodyczny


Jacek Członkowski

Dyrektor

Czym się zajmuję?

Nazywam się Jacek Członkowski i jestem dyrektorem Szkoły PYGMALION na Bródnie. Moja przygoda z Pygmalionem zaczęła się w 1990 roku, kiedy byłem jeszcze uczniem liceum i zapisałem się na kurs angielskiego. Potem jako student pedagogiki i germanistyki zacząłem pracować w sekretariacie szkoły, a po ukończeniu studiów zostałem jej kierownikiem. Swoja karierę zawodową ściśle związałem z edukacją językową i szkoleniami dla nauczycieli. W szkole Pygmalion robiłem prawie wszystko: obsługiwałem klientów, uczyłem języka niemieckiego i angielskiego, byłem dyrektorem administracyjnym oraz metodykiem.

Przez ponad 10 lat byłem prezesem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, gdzie prowadziłem kampanie społeczne i zajmowałem się promocją nauk języków obcych oraz organizowałem szkolenia i konferencje dla nauczycieli. Byłem również założycielem firmy szkoleniowej PASE szkolenia sp. z o.o. oraz współzałożycielem EDUNATION. Udzielałem się społecznie we władzach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL oraz w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Językowych EAQUALS.

Obecnie swoja całą energie poświęcam na rozwój szkoły PYGMALION na Bródnie!

Katarzyna Drozdowska

Główny metodyk

Czym się zajmuję?

Nazywam się Kasia Drozdowska, w Pygmalionie na Bródnie uczę angielskiego i rosyjskiego oraz jestem głównym metodykiem. Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznych szkoleń i kursów metodycznych. Moi kursanci szybko zaczynają coraz lepiej porozumiewać się w języku obcym, ponieważ tak słownictwo jak i gramatykę ćwiczymy w spersonalizowanych zadaniach skupionych na mówieniu – nie o postaciach z podręcznika, ale o sobie nawzajem. W pracy tak z uczniami jak i z lektorami stawiam na zapewnianie atmosfery sprzyjającej uczeniu się i pozytywne wzmacnianie.

Kadra Karol Gulatowski kursy językowe Warszawa

Karol Gulatowski

Doradca metodyczny ds. poziomów zaawansowanych oraz egzaminów

Czym się zajmuję?

Z Pygmalionem współpracuję już siódmy rok. Jako doradca metodyczny zajmuję się przede wszystkim grupami na poziomach zaawansowanych, czuwam nad jakością kształcenia pod kątem egzaminów językowych, organizuję egzaminy próbne, promuję wykorzystanie technologii na zajęciach oraz sprawuję pieczę nad kursami z języka niemieckiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. Jeśli masz kłopot z bardziej skomplikowanymi zagadnieniami i potrzebujesz pomocy, zastanawiasz się nad zdaniem egzaminu i chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat lub chciałbyś uczyć się kolejnego języka i nie wiesz, który wybrać, serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną! 🙂

Marika Tarczyńska

Koordynator ds. Teddy Eddie i marketingu

Czym się zajmuję?
Jako koordynator ds. metody Teddy Eddie zajmuję się głównie grupami dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nadzoruję lektorów Teddy Eddie i czuwam nad jakością lekcji prowadzonych tą metodą. Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje dziecko jest gotowe na przygodę z językiem angielskim, chętnie odpowiem na pytania i rozwieję wątpliwości. Pomogę również w wyborze odpowiedniego poziomu kursu w naszej szkole i przeprowadzę rozmowę poziomującą. Oprócz metodycznej strony zajmuję się także organizacją spraw marketingowych, między innymi naszym udziałem podczas wszelkich wydarzeń na Bródnie.

Nasi lektorzy


Kadra Jacek Członkowski kursy językowe Warszawa

Jacek Członkowski

język niemiecki i angielski

Więcej o lektorze

W szkole Pygmalion na Bródnie pracuję od ponad 20 lat. Prze kilka lat uczyłem języka niemieckiego, a od 5 lat uczę również języka angielskiego. Mówić po niemiecku nauczyłem się jako dziecko, chodząc do szkoły w Monachium, a gramatyki nauczyłem się dopiero na studiach na Uniwersytecie Warszawskim. Najważniejsze dla mnie w nauczaniu jest zachęcenie uczniów do mówienia i przełamanie bariery językowej. Staram się mówić tylko w języku nauczanym, a polskiego praktycznie nie używam na lekcjach. Na lekcjach bardzo lubię wykorzystywać piosenki i aplikacje takie jak Quizlet, Kahoot czy LyricsTraining.  Lubię być nauczycielem, ale dla odmiany często wcielam się w rolę ucznia i sam uczęszczam na kursy języków obcych – teraz uczę się rosyjskiego.

Katarzyna Drozdowska

język angielski i rosyjski

Więcej o lektorze

Nazywam się Kasia Drozdowska, w Pygmalionie na Bródnie uczę angielskiego i rosyjskiego oraz jestem głównym metodykiem. Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznych szkoleń i kursów metodycznych. Moi kursanci szybko zaczynają coraz lepiej porozumiewać się w języku obcym, ponieważ tak słownictwo jak i gramatykę ćwiczymy w spersonalizowanych zadaniach skupionych na mówieniu – nie o postaciach z podręcznika, ale o sobie nawzajem. W pracy tak z uczniami jak i z lektorami stawiam na zapewnianie atmosfery sprzyjającej uczeniu się i pozytywne wzmacnianie.

Karol Gulatowski

język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański

Więcej o lektorze

Nazywam się Karol Gulatowski i studiowałem na Wydziale Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat jestem nauczycielem angielskiego i niemieckiego, a od niedawna uczę również francuskiego i hiszpańskiego. Języki są moją największą pasją, w szczególności zagadnienia dotyczące wymowy, dlatego przychodząc na moje zajęcia, na pewno podszlifujesz swoją wymowę w mgnieniu oka. W szkole “Pygmalion” na Bródnie uczę już siódmy rok i wprost nie mogę się doczekać, aż będę mógł wcielić w życie wszystkie swoje nowe pomysły – stawiam na innowacje na zajęciach oraz staram się włączać zainteresowania moich uczniów w moje lekcje, więc z pewnością nie będziesz się nudzić!

Poza wyżej wymienionymi znam też rosyjski oraz japoński – każdy język traktuję jak zupełnie nowy świat, który chciałbym odkrywać wraz ze swoimi uczniami. Gdy nie uczę (się) języków, najprawdopodobniej śpiewam, gram na pianinie lub gitarze, czytam książkę, gotuję, oglądam jeden z moich ulubionych seriali, gram w gry planszowe lub jestem w podróży.

Do zobaczenia na zajęciach! : )

Marika Tarczyńska

język angielski

Więcej o lektorze

Mam na imię Marika. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z wczesnym nauczaniem języka angielskiego oraz magisterskie na kierunku Graduate Programme in Teaching English to Young Learners and CLIL na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyłam praktyki nauczycielskie w wielu szkołach publicznych oraz prywatnych. W Pygmalionie pracuję jako lektor oraz koordynator ds. Metody Teddy Eddie. Moją pasją jest uczenie najmłodszych, ponieważ to z nimi mam na zajęciach najwięcej radości. Ze starszymi grupami chętnie wykorzystuję nowoczesne technologie, które uczniowie bardzo lubią. Na swoich zajęciach stawiam na komunikację, indywidualność, różnorodność, zainteresowania uczniów oraz współpracę. Największą motywacją do pracy są dla mnie uśmiechy na twarzach kursantów, ich zaangażowanie oraz moment „Aha!”, kiedy zrozumieją dane zagadnienie. Zapraszam serdecznie na moje zajęcia! 🙂

Ola Najdecka

język angielski

Więcej o lektorze

Mam na imię Ola i w Pygmalionie na Bródnie prowadzę zajęcia grupowe z dziećmi i młodzieżą, a także zajęcia indywidualne dla kursantów w każdym wieku. Podczas każdej prowadzonej lekcji staram się dbać nie tylko o przyswajany materiał, ale i pozytywną atmosferę; na zajęciach ze mną nie zabraknie zatem gier oraz zadań z elementami współpracy, a także odrobiny rywalizacji. Sama miałam okazję poznać magiczny wpływ otaczania się językiem obcym w każdej sferze życia, kiedy przygotowywałam się do zdawania Certificate of Proficiency in English (CPE) i tę wiedzę przekazuję swoim uczniom. Seriale, Youtube, teksty z czasopism, filmy, książki – są dla mnie materiałami równie istotnymi, co każdy podręcznik! 

Michał Paszkowski

język angielski

Więcej o lektorze

Nazywam się Michał Paszkowski i obecnie kontynuuję studia magisterskie z filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłość do angielskiego zaszczepiły we mnie zajęcia w Pygmalionie i teraz sam staram się przekazywać moją pasję do tego języka swoim uczniom. Wierzę, że angielski przydaje się we wszystkich aspektach życia, dlatego na moich zajęciach oglądamy liczne klipy, czytamy oryginalne teksty, gramy w gry i przede wszystkim dyskutujemy na różnorodne tematy, jako że największy nacisk stawiam na mówienie. Wszystkich chcących szlifować swój język w dobrej atmosferze i zmotywowanym gronie serdecznie zapraszam na zajęcia na Wyszogrodzkiej!

Martyna Stańczyk

język angielski

Więcej o lektorze

Kamila Bandurska

język angielski

Więcej o lektorze

Mam na imię Kamila i uczę w Pygmalionie na Bródnie metodą Teddy Eddie.

Studiuję filologię angielską. W wolnym czasie najchętniej czytam, fotografuję i podróżuję. 

Gabriel Neely

język angielski

Więcej o lektorze
My name is Gabriel Neely and I am an English teacher from Pennsylvania in the eastern United States. I received my BA from Temple University in the wonderful city of Philadelphia and also spent a year studying German Language and Literature at the University of Hamburg, Germany.  I began working as a volunteer English teacher in Kosovo following my studies and realised my true passion for teaching.  I am experienced in teaching children, teenagers as well as adults (and I love something different about teaching each of these groups!).  I strive to create an atmosphere in the classroom where each student is speaking, sharing and maybe even teaching others! The language acquisition process may seem daunting at first, but with the right motivation and mindset a new language can open up so many doors! I invite you to join my classes and begin or continue your language learning journey. 

Magda Roman

język angielski

Więcej o lektorze

Beata Pyszkowska

język angielski

Więcej o lektorze

Mam na imię Beata, pracuję w szkole podstawowej oraz w Pygmalionie na Targówku.

 
Swój wolny czas najchętniej spędzam aktywnie, trenując bieganie lub grę w badmintona, a także czytając książki lub oglądając filmy. Moją wielką pasją są także podróże.

Natalia Śladewska

język angielski

Więcej o lektorze

Nazywam się Natalia Śladewska. 

Ukończyłam studia na kierunku europeistyka. Uczę w Pygmalionie na Targówku oraz na Bródnie. Sama, jako uczennica szkoły podstawowej, rozpoczynałam swoją przygodę z językiem angielskim w Pygmalionie Bródno.
Interesuję się fotografią, historią sztuki i designu oraz językami. Oprócz angielskiego uczę się także greckiego oraz niemieckiego. 

Justyna Kubiak

język hiszpański

Więcej o lektorze

Nazywam się Justyna Kubiak. Jestem studentką lingwistyki stosowanej na UW. W dzieciństwie mieszkałam w Hiszpanii i w Belgii i od tej pory moją pasją są języki obce. Ważne jest dla mnie to, żeby zajęcia były ciekawe i motywujące dla uczniów. 

Zespół administracyjny


Katarzyna Dolecka

Specjalista ds. obsługi klienta i administracji

Czym się zajmuję?

Julia Górnicka

Specjalista ds. obsługi klienta i administracji

Czym się zajmuję?