MATURA

czy warto się przygotowywać?

Egzaminy państwowe zdawane w szkołach mają bardzo konkretną formę i z tego powodu sama znajomość języka, nawet na wyższym niż poziomie, może nie wystarczyć, by uzyskać wysoki wynik. Dlatego też stworzyliśmy specjalny kurs właśnie z myślą o maturzystach, którzy pragną dowiedzieć się, jak uzyskać znakomity wynik, a przy okazji chcieliby powtórzyć i usystematyzować swoją wiedzę.

MATURA

Egzamin maturalny w obecnej formule zdawany przez absolwentów szkoły średniej od ponad 15 lat, jednak forma zadań na egzaminach z konkretnych przedmiotów i na poszczególnych poziomach ulegała zmianie wielokrotnie. Dodatkowo wytyczne dla egzaminatorów zmieniane są praktycznie każdego roku, dlatego też tak ważnym jest, by na bieżąco śledzić wszelkie zmiany. Kursy w Pygmalionie na Targówku i Saskiej Kępie dostosowywane są do najnowszych wytycznych, a lektorzy korzystają z aktualnych materiałów.

POZNANIE TYPOWYCH ZADAŃ

Przygotowanie do każdego egzaminu należy zacząć od poznania typów zadań, które na nim występują. Dlatego nasi kursanci już na samym początku zaznajamiani są z formułą egzaminu, by cały rok móc się z nią oswajać i wprowadzany materiał utrwalać w ćwiczeniach, które występują na egzaminie.

utrwalenie słownictwa

Słownictwo to podstawa każdego języka i bez jego znajomości nie da się zdać żadnego egzaminu. Stąd nasz kurs oparty jest o czternaście tematów leksykalnych (takich jak dom, rodzina, sport, zdrowie czy środowisko), w ramach których uczniowie będą utrwalać słownictwo na odpowiednim poziomie.

Powtórka Gramatyki

Większość zadań otwartych, które są najwyżej punktowane, sprawdza głównie znajomość konkretnych struktur gramatycznych. CKE opublikowała listę struktur, które są wymagane na maturze, tak więc po ukończeniu kursu w Pygmalionie na Targówku i Saskiej Kępie będziesz mieć je wszystkie w małym palcu!

 

 

 Egzaminy Próbne

W Pygmalionie na Bródnie i Saskiej Kępie od lat organizujemy egzaminy próbne dla naszych kursantów, którzy chcą zmierzyć swoje siły przed właściwym egzaminem w kwietniu. Dzięki temu każdy może sprawdzić na swojej skórze, jak szybko mija 90 minut przeznaczone na egzamin, by dobrze rozplanować czas na prawdziwym egzaminie, jak również zobaczyć, jak dobrze jest przygotowany i na jaki wynik może liczyć.

 

 

 

 

 

Co nowego na naszym blogu?

Ostatnie lekcje pokazowe języka angielskiego metodą Teddy Eddie

Ostatnie lekcje pokazowe języka angielskiego metodą Teddy Eddie

    Podczas najbliższych Dni Otwartych w naszej szkole zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi 2-7 letnimi na lekcje próbne języka angielskiego metodą Teddy Eddie    • Lekcje pokazowe są bezpłatne i niezobowiązujące• Zajęcia trwają około 20 min• Po lekcji odbędzie się...

Zapisz się dziś i dopasuj godziny zajęć do siebie!

Zapisz się dziś i dopasuj godziny zajęć do siebie!

Mimo jesiennej aury w naszej szkole najbardziej gorący miesiąc - wrzesień, czyli miesiąc układania planu. Większość z naszych kursantów dostała już ankiety, w których zaznaczyć mogą swoją dyspozycyjność, na podstawie której nasz zespół metodyczno-administracyjny jak...

Przyjdź do nas!

Bródno

13:00-19:00

Targówek-Ratusz

15:30-19:00

Kontakt

Telefon

Bródno: +22 811 83 97

Targówek Ratusz: +48 503 087 570

E-mail

Bródno: brodno@pygmalion.pl

Targówek Ratusz: ratusz@pygmalion.pl

Adres

Bródno:
ul. Wyszogrodzka 6
03-337 Warszawa

Targówek-Ratusz:
ul. Malborska 1
03-286 Warszawa