Metoda nauczania

Nasza metoda? Komunikacja, indukcja, neurolingwistyka.

W szkole PYGMALION rozumiemy, że język to narzędzie, które służy do komunikacji, dlatego od początku pracujemy nad tym, żeby uczeń na miarę swojego poziomu był w stanie wykorzystać język obcy w praktyce. Na każdej lekcji jasno określamy cele – wiesz po co uczysz się określonego materiału i co dzięki temu osiągniesz. Od początku będziesz mógł pracować w parach i w kontrolowanych kontekstach mówić w nowo poznawanym języku. Usłyszysz autentyczne nagrania, filmy, przeczytasz prawdziwe teksty – ale nie martw się, wszystko będzie idealnie dopasowane do Twojego poziomu wiedzy.

Metodyka szkoły PYGMALION opiera się także na indukcyjnym podejściu do gramatyki. Oznacza to, że nie trzeba uczyć się na pamięć suchych reguł, Twój mózg – otoczony wieloma starannie dobranymi przykładami – sam wypracuje i zakoduje sobie odpowiednią zasadę. Nasze mózgi uwielbiają wyzwania, wyciąganie wniosków, tworzenie własnych kategorii; dzięki temu angażują się w proces nauki w znacznie większym stopniu. A to szybko przekłada się na spektakularne sukcesy w nauce języka obcego.

Zdajemy sobie sprawę, że duża część naszych słuchaczy będzie musiała (lub chciała) poprzeć swoją wiedzę certyfikatami. Dlatego uczymy także rozwiązywania testów, przeprowadzamy próbne egzaminy maturalne, FCE, CAE i CPE, a postępy naszych kursantów regularnie sprawdzamy na testach cząstkowych i semestralnych.

W szkole na Bródnie dzieci w wieku 3-7 lat uczymy angielskiego metodą Teddy Eddie